Összesen tizennyolc napirendi pontot tárgyalt április 30-i ülésén Bonyhád Város Önkormányzatának képviselő-testülete. A Városházán olyan fontos döntések születtek többek között, mint a 2025-2029. évre szóló gazdasági program elfogadása. A döntéshozatal érintette továbbá a Völgységi Önkormányzatok Társulásának ügyeit, a III. számú háziorvosi körzet feladatellátását, a Bonyhádi Varázskapu Bölcsőde és Óvoda továbbképzési programját, az idei évi energia beszerzést, egy vállalkozás ipari parkba települési szándékát, a forgalomszabályozást és a sportszervezetek 2025. évi tartalékát. Mindemellett a polgármester és a városatyák számos beszámolót is elfogadtak – például az intézmények részéről – a tavalyi munkavégzést illetően.
A legnagyobb súllyal bíró előterjesztés viszont kétségkívül Bonyhád Város Önkormányzatának 2025-2029. évre szóló gazdasági programját vázolta. Mint ismeretes, a képviselő-testület gazdasági programban, fejlesztési tervben rögzíti középtávú fejlesztési elképzeléseit. Ennek tükrében született e kiemelten jelentős dokumentum, amely a költségvetési lehetőségekkel összhangban, helyi szinten szabályozza és határozza meg az önkormányzat feladatait, s azok elvégzésének színvonalát. A város célkitűzései a vármegyei fejlesztési irányvonalakkal is összhangban állnak. A program egyértelműen vázolja, hogy a város a gazdaság és a lakosság életszínvonalának növekedését tűzte zászlajára. Emellett kiemelt figyelmet fordít arra, hogy a település értékeire alapozza a jövőt, megbecsülve a történelmi hagyományokat és a környezeti adottságokat. Prioritást élvez továbbá az önkormányzati feladatellátás és az intézmények további színvonalas működtetése, valamint a pályázati lehetőségek teljes körű számbavétele. A gazdasági program külön kitér arra, hogy a vállalkozások, a civil szervezetek, az oktatási intézmények, valamint a magánszemélyek mind-mind segítik a közfeladatok ellátását, és pozitívan formálják a település arculatát – egyszóval, a városért dolgoznak.
Jövőképét illetően Bonyhád három fő stratégiai célt fogalmazott meg: az első a gazdaság, a helyi vállakozások és az infrastruktúra fejlesztésére, a második a város élhetőségének, környezeti állapotának javítására, illetve a helyben elérhető szolgáltatások fejlesztésére, míg a harmadik a társadalmi különbségek csökkentésére, a lakosság képzettségének javítására, és a helyi társadalom, valamint a közösségi élet fejlesztésére fókuszál.
Ahogy a programban is szerepel: Bonyhád 2021-2027 közötti időszakra megalkotott Fenntartható Városfejlesztési Stratégiáját és TOP Plusz Városfejlesztési Programtervét a Területfejlesztési Operatív Programok Irányító Hatósága elfogadta és 4,958 mrd összegű együttműködési megállapodásban biztosította a fejlesztési forráskeretet – e forráskeret pedig a gazdasági programba foglalt, fent sorolt célkitűzések megvalósítását segíti elő.